Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi

SPOR ve KARİYER GÜNLERİ TAMAMLANDI

Spor Bilimleri Fakültesi tarafından bu sene 3. kez yapılan ve Sporda Yeni Yaklaşımlar ve Fitness ana temasıyla yapılan ''Spor ve Kariyer Günleri'' 27 Aralık'ta yapılan iki seminer ile tamamlandı.

Etkinlik kapsamında düzenlenen seminerlerin son haftasında ''Düzeltici Egzersiz Mitleri' ve ''Stretching Code'' konulu seminerler peşpeşe yapıldı.

Fakültenin konferans salonunda yapılan seminerlerin ilkinde, Egzersiz Danışmanları Platformu Eğitim Uzmanı Serkan Yimsel ''Düzeltici Egzersiz Mitleri' başlıklı sunumunda üst ve alt vücut postür dengesizlikleri ve gerçekler, core stabilizasyonu ve bel ağrıları, fonksiyonel egzersiz ve gerçekler, denge ekipmanları hakkında iyi eğitmenlik düzelticidir alt başlıklarında sunum yaptı.

Bu seminerin ardından Türkiye Vücut Geliştirme Fitnes ve Bilek Güreşi Federasyonu Eğitim Kurulu üyesi Emrah Sirkecioğlu tarafından 'Stretching Code'' başlıklı sunum yapıldı. Statik Dinamik ve Balistik Stretching, Eklem Hareket açıklığı ve Fleksibilite, Yardımlı Stretching, PNF uygulamaları, Stretching ve Fascia Eklem Merkezlemesi konularında katılımcılara uygulamalı sunum yaptı. 

Öğretim üyeleri ve öğrencilerimizin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşen etkinliğin sonunda Serkan Yimsel'e Antrenörlük Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güven Erdil, Emrah Sirkecioğlu'na da Dekan Prof. Dr. Salih Pınar günün anısına plaket takdim ettiler. Seminer toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bu sayfa Spor Bilimleri Fakültesi tarafından en son 02.01.2018 11:40:18 tarihinde güncellenmiştir.