Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi

Üniversitelar Espor Finali Heyacanla Tamamlandı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun resmi desteği, Lomacorp, Dijital Sporlar ve Futbolist’in birlikteliği ile hayata geçen Üniversite Espor Ligi projesi, üniversiteli oyunseverleri FIFA 19 oyunuyla bir araya getirdi.

Elemeleri 10-11-12 Nisan tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşen FIFA 19 Şampiyonası'nın final ayağına katılacak Maltepe Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniersitesi Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen büyük finalde kozlarını paylaştı. Pek çok heyecanlı karşılaşmaya sahne olan final maçlarında Maltepe Üniversitesi üçüncü, Bilgi Üniversitesi ikinci olurken şampiyon Bahçelievler Üniversitesi oldu.

Ödül alan takımların kupa ve madalyalkarını Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Pınar takdim etti. Pınar törende, esporun Türkiye'de hızla gelişim gösterdiğini ve Fakültemizin bu gelişime kayıtsız kalmayarak gerek kurulan espor laboratuvarı gerekse Fakülte müfredatında konulacak seçmeli ders ile bu alana katkı sağlayacaklarını belirtti.

Şampiyonu ödül töreni ve toplu fotoğraf çekimleri ardından sona erdi.

Bu sayfa Spor Bilimleri Fakültesi tarafından en son 04.05.2019 15:46:11 tarihinde güncellenmiştir.