Fenerbahçe Spor Kulübü "Sporda Çocuk Koruma Programı" Başarıyla Tamamlandı..

Sporda Çocuk Koruma Eğitim Programı Sertifika Töreni Gerçekleştirildi..

 Fenerbahçe Spor Kulübü altyapı antrenörlerine yönelik düzenlenen, antrenörlerin öncelikle sporcularının temel değişimlerini tanımaları, çocuk istismarının ve çocuk korumanın ne olduğunun kavramaları ve sporda güvenliğin ve iyi oluşun sağlanması için uygulamalar yapabilmeleri amacıyla hazırlanan  “Sporda Çocuk Koruma Eğitim Programı” sertifika dağıtım töreni 02 Mart 2016 tarihinde Fenerbahçe Arena Stadı’nda bulunan 1907 Tribünü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Salih Pınar, Müsem Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, program koordinatörleri M.Ü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu müdür yardımcısı Doç. Dr. Veysel Küçük ve öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Sinan Bozkurt ile programda eğitim veren diğer öğretim üyeleri, Fenerbahçe Spor Kulübü Altyapı Genel Koordinatörü Müjdat Yetkiner ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan antrenörler katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Genel Koordinatör Müjdat Yetkiner, aldıkları eğitimin kendileri için anayasa hükmünde olduğunu ve buna sadık kalacaklarının sözünü verdi. MÜSEM Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Türkiye’nin güzide kulüplerinden Fenerbahçe ile böylesi bir işbirliği içinde olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek eğiticilerin eğitimlerine özellikle önem verdiklerinin altını çizdi.

Yılmaz ayrıca Marmara Üniversitesi’nin büyük bir üniversite olduğunu; programın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öncülüğünde, Besyo öğretim üyeleriyle birlikte, üniversitemizin Tıp ve İletişim fakültelerinden hocalarımızın da ders verdiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 Sertifika dağıtımının ardından tören sona erdi.

Daha Önceki çalışmalarımıza ulaşmak için tıklayınız.

HIZLI ERİŞİM